Anasayfa / Çocuk Gelişimi / Youtube’un eğitimde avantajları

Youtube’un eğitimde avantajları

Youtube deyip geçmeyin. Nereye ve nasıl bakacağınızı biliyorsanız, müthiş bir hazine. Özellikle eğitime Youtube’ın dahil edilmesi bildiğimiz eğitim anlayışını sonsuz kadar değiştirebilir.

Şu an Youtube’da yaklaşık 10 milyondan fazla eğitim etiketli video var. Bu da çok çeşitli ve büyük bir eğitim potansiyelinin sınıflara yeni bir kaynak olarak girebileceği anlamına geliyor. ABD’nin önde gelen eğitim plaformlarından Edudemic’in öğretim metotlarına biraz daha teknoloji katmak isteyen öğretmenlere önerileri var.

Dersleri videolarla daha eğlenceli kılın

Çoğu ders, doğru videolarla geliştirilebilir. Derste görsel ve eğlenceli ögeler kullanmak, derslerin monoton havasını dağıtmak için birebir. Dersinize biraz renk katın. Bu sayede öğrencileriniz konu ile daha çok ilgilenir ve sizi can kulağıyla dinler. Derse bir, iki video ile gelmek çok zamanınızı almaz. Youtube’ta güvenilir kanallar bularak konunuzla ilgili videoları bulmak için sadece birkaç dakika ayırmanız yeter. Bir de bu video ile ilgili sorular veya aktiviteler hazırlarsanız, dersiniz tadından yenmez.

Öğrencileriniz için bir sınıf arşivi oluşturun

Bazı insanlar okumaya oranla izleyerek daha iyi öğrenir. Bu nedenle kimi okuma ödevlerine ufak video çalışmaları da ekleyebilirsiniz. Bunun için bir playlist oluşturun ve linkini öğrencilerinizle paylaşın. Öğrenciler bu sayede sizin yönlendirdiğiniz videoları vakit kaybetmeden bulabilir. Aynı zamanda elinizin altında her zaman ulaşabileceğiniz önemli bir video arşivi oluşturmuş olursunuz.

Kendi videonuzu yapın ve gelecekte izlemek için saklayın

Youtube derslerinizin kayıtlarını saklamak ve paylaşmak için büyük bir havuz imkanı sunar. Bu fırsatı derslerinizin kayıtlarını alarak kullanabilirsiniz. Bu da, dersleri kaçıran öğrenciler için çok kullanışlı bir çalışma alanı oluşturacağınız anlamına gelir. Aynı zamanda bu kayıtları yeniden izleyerek, ‘ben ne anlatmıştım’ diye hatırlamanız, size gelecek dönem vereceğiniz dersler için fikir verebilir. Böylelikle kendi öğretim yöntemlerinizi dışarıdan daha net görebilirsiniz.

Hakkında onur

İlgini Çekebilir

Temel Bilgi ve İşlem Yeteneği – 1

Temel Bilgi ve İşlem Yeteneği – 1 Temel Bilgi ve İşlem Yeteneği – 1.Temel bilgi …

Bir Cevap Yazın