Anasayfa / Eğitim Haberler / Okul nakil başvuruları e-Devlet üzerinden yapılabilecek

Okul nakil başvuruları e-Devlet üzerinden yapılabilecek

Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye’de okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademesinde kayıtlı yaklaşık 17,5 milyon öğrencinin eğitim gördüğünü açıkladı.  Okul Değişikliği e-Devlet’te Bugüne kadar çocuklarının okul değikliği için okul idarelerine başvuran veliler bugünden sonra okul değişikliği işlemlerini e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilecek.

Nakil işlemleri için  yıllık 2 milyon veli okul idarelerine başvururken, velilerin işlemlerini kolaylaştıracak uygulama ile okul değişikliği yapmak isteyen veliler, bugünden itibaren artık okul müdürlüklerine bizzat gitmek zorunda kalmayacak.

Çocuklarının başka illere nakil işlemlerini yaptırmak isteyen veliler, e-Devlet kapısı (www.turkiye.gov.tr) üzerinden internet aracılığıyla e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi’ne kayıt edebilecek. Öte yandan, nakil başvuru süreçleri, e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nin internet sayfası, Mobil e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi uygulaması veya e-Devlet kapısı üzerinden takip edilecek.

Kaynak:http://www.sonhaberler.com/egitim/okul-degisikligi-e-devlet-uzerinden-yapilabilecek-h546320.html

Son Haberler

Hakkında onur

İlginizi Çekebilir

ERG raporunda Türk eğitim sisteminden notlar

UNESCO raporuna göre, Türkiye engellilerin okul terkinde Avrupa’da birinci. Öğretmen özerkliği düşüyor ama aileler eğitim …

2 Yorumlar

  1. peki nakil silme işlemi nasıl oluyor e devlet üzrinden geri o okulu istemiyorsak yine e devletten başvuru silinebiliyomu

    • Edevlet üzerinden yaptıysanız, sisteme tekrar girin iptal işlemi var ise zaten orada gözükecektir. Eğer bununla ilgili bir bölüm yok ise, öğrencinin kayıtlı olduğu okuldan iptal için başvurun. Eğer nakil çıkmışsa sanırım iptal edilemiyor ancak tekrar eski okula 1 ay sonra nakil isteme hakkı var.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close