Anasayfa / Kişisel Gelişim / 20 DAKİKA KURALI!

20 DAKİKA KURALI!

Esasında psikolojik bir davranış biçimi olan 20 dakika kuralı, belirgin işlerde eşik değer olarak görülen süre olarak tanımlanabilir.
Basit olarak öğrenim hayatımız boyunca 45-50dk olan ders sürecinin en fazla 20dakikalık bölümünde konsantre olarak ders dinleyebileceğimiz belirtilir, uzman öğretmenler 1 ders diye atfedilen süreci iki ya da üç parça da ele alırlar ki en verimli öğrenme şeklidir.

Egzersiz;

Eğer her gün 20 dakika spor yaparsanız sağlığınızla ilgili endişelenmenize gerek kalmaz,

Düzen;

Eğer günün 20 dakikasını temizlik ve düzen için harcarsanız karışıklıkta kaybolmazsınız, verimli bir çalışma ortamı sağlamış olursunuz kendinize.

Konsantrasyon;

Gününüzün 20 dakikasını konsantrasyonunuzu artırmaya adarsanız yaratıcılık konusunda endişelenmenize gerek kalmaz, üretebilirsiniz.

Sohbet;

Günün 20 dakikasını size yakın olan birini dinlemeye ayırsanız ilişkilerinizle ilgili hiçbir endişeniz kalmaz, paylaşımları bitirmemiş olursunuz.

Kendinizi Dinleyin;

Günün 20 dakikasını kendinizi dinleyip not almaya ayırsanız fikir bulamayacağınıza dair rahatsız edici düşüncelerden uzaklaşırsınız,

Ek Gelir Elde Edin;

Gününüzün 20 dakikasını yeni gelir kaynakları aramak veya finansal planlama için feda etseniz finansal problemler yaşamazsınız,

Dinlenin;

Kendinize 20 dakika rahatlama ve dinlenme süresi verin. Bu şekilde hiç yorgunluk hissetmeyeceksiniz,

Ve unutmayın; günün 20 dakikasını kitap okumaya ayıran birinin, kendini ifade etme problemi olmaz!

Hakkında onur

İlginizi Çekebilir

HAYATIN DEĞERİ NEDİR?

Adam,  hayatın değerini soran oğluna bir taş verir ve bunu markete götürüp satmasını söyler. Fiyatını …

Bir Cevap Yazın

Close