Anasayfa / Meslek Tanıtımı / Askeri Personel Maaşları 2015

Askeri Personel Maaşları 2015

Askeri Personel Maaşları 2015

Rütbelerine göre askeri personelin 2015 maaşı aşağıda belirtilmiştir. Maaş oranlarında küçük de olsa oynamalar olabilir. Kuruşu kuruşuna yapılmış hesap değildir. Daha çok asker olmak isteyen öğrencilere fikir vermek amacı ile verilmiştir. Maaşların doğruluğu veya yanlışlığı hakkındaki fikirlerinizi veya bilgileriniz yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi askeri personel, subay ve astsubay olmak üzere iki sınıfa ayrılıyor. Hem subay sınıfında hem de astsubay sınıfında, maaşlar kıdeme göre değişiklik gösterebiliyor. Bu yazımızda, subay maaşları kapsamında binbaşı maaşları, kıdemli yüzbaşı maaşları, yüzbaşı maaşları, kıdemli üsteğmen maaşları, üsteğmen maaşları, teğmen maaşları ve asteğmen maaşları verilecektir. Ayrıca astsubay maaşları kapsamında ise kıdemlerine göre başçavuş, üst çavuş ve çavuş maaşları verilecektir. İşte askeri personel 2015 maaşları şu şekilde.

Subay Maaşları 2015
Binbaşı: 3450 lira
K.Yüzbaşı: 3350 lira
Yüzbaşı: 3200 lira
K.Üsteğmen: 3100 lira
Teğmen: 28500 lira
Asteğmen: 2400 lira

Astsubay Maaşları 2015
2 Kademeli Kıdemli Başçavuş: 3400 lira
Başçavuş: 2950 lira
Üstçavuş: 2700
Çavuş: 2340 lira maaş alacak.

Tekrar belirtmemiz gerekir ki verdiğimiz bu oranlar kesin ve birebir oranlar değildir. Çok küçük de olsa, askeri personel maaşlarında farklılıklar olabilir.

http://www.egitimsaglik.com/

Hakkında Onur Ulusoy

İlginizi Çekebilir

Robot psikoloğu olmak ister misiniz?.. İşte geleceğin gözde 50 mesleği

Lise öğrencileri şimdiden geleceklerini planlama aşamasında. Planlar yapılırken çevredeki herkes farklı önerilerde bulunuyor. İş garantili …

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close