Anasayfa / Maaşlar / HEMŞİRE MAAŞLARI

HEMŞİRE MAAŞLARI

HEMŞİRE MAAŞLARI

 

HEMŞİRE MAAŞLARI NE KADAR? HEMŞİRE NASIL OLUNUR ?Hemşirelik, birey, aile ve toplumun sağlığını koruma ve geliştirmeye odaklanan, ideal sağlık düzeyine ve yaşam kalitesine ulaştırmayı hedefleyen sağlık hizmetleri sektörüne bağlı bir meslek.

Hemşireler, hasta bakımına yaklaşım, eğitim ve uygulama kapsamı bakımından diğer sağlık ekibi üyelerinden ayrılır. Hemşirelik, geniş uygulama alanlarına sahiptir. Birçok hemşire hekimlerin talimatıyla bakım sağlamaktadır. Bakım sağlama rolü, hemşireliğin tarihsel imajını şekillendirmiştir. Hemşirelere eğitim düzeyinde yapılan çeşitli düzenlemelerle bağımsız çalışmaya olanak sağlanmıştır. Savaş sonrası dönemde hemşirelik eğitimi, gelişmiş ve uzmanlaşmış kimlik, birçok geleneksel düzenlemeler ve değişen sağlayıcı rollerle bir çeşitlilik süreci geçirmiştir.

Hemşireler; hekimler, hastalar, hastaların ailesi ve diğer sağlık ekip üyeleriyle işbirliği içerisinde olup, yaşam kalitesini artırmak için hastalığın tedavisine odaklanarak bakım planı geliştirir.

Hemşire Maaşları Ne Kadar?

Sağlık Meslek Lisesi’nden mezun olan bir hemşirenin göreve başladığında alacağı maaş yaklaşık 2500 TL’dir. Bu maaş, hemşirenin görevde kaldığı yıl arttıkça ve kıdem yükseldikçe yaklaşık 3000 TL civarında olmaktadır. Tabi, bu maaşların yalnızca hemşirelerin aldığı düz maaşlardır.

Hakkında onur

İlginizi Çekebilir

Lise Giriş Sınavı İçin En İyi Yayınlar

Lise Giriş Sınavı İçin En İyi Yayınlar Lise Giriş Sınavı İçin En İyi Yayınlar hangileridir? hangi …

Bir Cevap Yazın

Close