Anasayfa / Rehberlik Servisi / TEOG İçin En İyi Yayınlar

TEOG İçin En İyi Yayınlar

TEOG İçin En İyi Yayınlar

TEOG İçin En İyi Yayınlar hangileridir? hangi yayınları almalıyım? hangi yayın evinden çalışmalıyım?

Hangi sınav olursa olsun, kaynak seçimi sınava hazırlık sürecinde ki kaynak seçimi öğrencilerin en çok kafasını karıştıran konulardan biri. Kaynak seçiminde yayın evinin hocalarının soru hazırlarken kalite soru hazırlaması kadar, hazırlanılan sınavda çıkacak soruyu tahmin etmesi gibi soru ve cevap şıklarının da doğruluğu baskıda az hata olması da seçim  için önemli kriterlerden. Bu yazımda TEOG öğrencileri için en iyi yayınlar konusunda bilgi vermeye çalışacağım.

1.ÖNCELİĞİMİZ OKUL DERSLERİ VE YAZILI NOTLARI

Milli Eğitim bakanlığı okul müfredatına çok önem veriyor. Öncelikli olarak dersleri dikkatli dinlememiz ve not tutmamız önemli. Normal okulda anlatılan konulara hakim olan öğrenciler sınavda da başarılı olur. Diğer önemli konu mezuniyet notu yerleştirme puanına etki ettiğinden dolayı notlarımızda yüksek olmalı, bu durumda bizi yine dersleri dinlemenin önemine götürüyor.

SIKI ÇALIŞMA PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

2.KAZANIM TESTLERİNİ SÜREKLİ TEKRAR

MEB’in sitesinde yayınlanan kazanım kavra testlerini gerekirse 10 defa çözün. Sorular bu şekilde çıkacak ve sizden istenen böyle soruları çözmeniz. Bu testlerde bazen aynı yada çok benzer sorununda TEOG larda sorulduğu olabiliyor. 

3.EN İYİ YAYINLAR

Sizin için TEOG tecrübesi olan öğrenciler ile konuştum. Aynı zamanda kitap satış sitelerinde çok satan listelerini inceledim. Fikir sahibi olması açısından bir liste hazırladım. unutmadan bu listeyi herhangi bir şekilde reklam yada tanıtım amaçlı yapmıyorum, tamamen bilgi verme amaçlı ve objektif hazırladım. benim listem şu şekilde:

 

Karekök yayınları

Koray Varol Yayınları

Palme Yayınları

Final yayınları

Güneş Eğitim

Çanta Yayınları

4.HİÇ BİR TEST KİTABI SİHİRLİ DEĞİLDİR

Siz çalışmadıktan sonra , hiç bir test kitabı yada yayın evi size sınav kazandıramaz. Düzenli çalışma alışkanlığı olmalı. Birde öğrenciler yapamadıkları soruları çözmeme eğiliminde, korkularınızın üzerine gidin. Biliyorum zorlandığınız bir konunun testini çözmek size acı veriyor:) ama bundan kaçmanın bir anlamı yok. Korktuğunuz dersin üstüne gidin. Her testten sonra yanlış yaptığınız konuları tekrar edin ve tekrar test çözün.

Başarılar. Siteyi takip etmeye devam edin.

 

Hakkında onur

İlginizi Çekebilir

Liselerin yüzde 10’u sınavla öğrenci alacak

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, “Uzun vadede liselere geçişlerde tamamen sınavsız mekanizma üretmiş oluruz …

5 Yorumlar

 1. 8.sınıf için
  Koray varol
  Esen
  Palme
  Bilfen
  Karekök
  Sadık uygun
  Tudem
  Sözün özü
  Editör
  Zeka küpü
  Tonguç akademi
  Hız yayınları (denemeleri ve soru bankası)
  İsabet
  Çanta
  Yds publis
  Yayınlqrından önerdikleriniz nelerdir. Acilll cevap please!!

  • Öğrencilerimiz matematik özellikle palme ve karekök iyi diyorlar. Genel olarak final, koray varol ve zeka küpü çok satıyor.

 2. Karakok,tudem ve sozun ozu cok guzel
  Alabilirsiniz
  Tavsiye ederim

 3. Esen yayınlarıda çok iyi

 4. Çanta güzel değil bence bir konuda hep aynı soru tipini soruyor ve çok basit. İnsan sıkılıyor yaparken.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close