Anasayfa / Etkili Ders Çalışma / TEOG İÇİN HANGİ YAYINLARI ALMALIYIM

TEOG İÇİN HANGİ YAYINLARI ALMALIYIM

TEOG İÇİN HANGİ YAYINLARI ALMALIYIM

TEOG İÇİN HANGİ YAYINLARI ALMALIYIM? Özellikle 8. sınıf öğrencilerimizin sene başından itibaren ağzından hep şu sorular çıkmakta:

-Geçen sene hangi kitapları kullandınız?
-Olumlu veya olumsuz yönleri nelerdir?
-Bu sene hangi kitapları kullanmayı düşünüyorsunuz?
-En çok TEOG sorusu tutturan matematik soru bankası hangisi?
-En iyi kolaydan zora soru bankası hangisi?
-En iyi modüler (konu konu ) soru bankası hangisi?

TEOG öğrencileri için en büyük sorunlardan birisi çalışılacak kaynakların belirlenmesi. Günümüzde çok sayıda yayın evi ve yayın mevcut. Artık testler ve çalışma kaynakları sadece yazılı basın üstünde değil, online ve internet ortamında da test çözme ve videolu olarak ders dinleme imkanına öğrencilerimiz sahip. Kaynak belirlerken dikkat edilmesi  gereken en önemli konu; Milli Eğitim Bakanlığıma ait sitelerden özellikle bakanlığa ait kaynakların öncelikli takip edilmesi. Sizinde bildiğinizi gibi bu konuda yegane kaynak EBA. MEB düzenli olarak sadece TEOG da değil hemen her sınıf ve sınav düzeyinde kazanım değerlendirme testleri yayınlamakta. Bu testlerin öncelikli olarak çözülmesi, MEB in sınavlarda nasıl sorular soracağı konusunda hem öğrencilerin hem velilerin strateji belirlemesinde yardımcı olacaktır. EBA da yayınlanan kazanım testleri mutlaka çözülmeli ve öğretmenlerden de bu konuda yardım alınmalı. Ayrıca velilerimiz ve öğrencilerimiz etüt merkezleri ve dershanelere çok büyük miktarlarda paralar harcamakta. Oysa günümüzde çok çeşitli ücretsiz eğitim kaynakları mevcut internet de. Örnek olarak kaan akademi , hemen her ders konusu hakkında , ücretsiz ders videoları yayınlamakta. Ekstradan alacağınız bir özel ders yerine, bu videoları seyretmeniz hem size zaman kazandıracak ve hemde tekrar yapma imkanı kazanacaksınız.

Unutulmaması gereken konu; dünyanın en mükemmel hazırlanmış kaynaklarınıda alsanız siz çalışmak istemedikten sonra kimse size yardım edemez. Elinizde tüm kaynakları son damlasına kadar kullanmalı. Sürekli aktif çalışma halinde olmalıyız. Ama eminim hepiniz iyide hocam bare bir yayın evi ismi söyleseydiniz diyecek. Onuda bir sonra ki yazımda yapayım.

Hakkında onur

İlginizi Çekebilir

Sınavla Öğrenci Alan Okul Pansiyon Listesi

İl İlçe Okulun Adı Genel Müdürlük Okulun Türü Öğretim Şekli Pansiyon Durumu Yerleştirme Şekli Derslik …

Bir Cevap Yazın

Close