Anasayfa / Eğitim Haberler / TEOG soruları ve cevapları açıklandı mı?

TEOG soruları ve cevapları açıklandı mı?

TEOG soruları ve cevapları açıklandı mı?

TEOG soruları ve cevapları açıklandı mı? TEOG sınavlarında ilk gün oturumları tamamlandı. Öğrenciler bugün Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sınava girdi. Sınava giren öğrenciler sorularla ilgili yorumlar yapmaya başladı. Peki TEOG sınav soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak?

Milli eğitim Bakanlığınca (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik 23-24 Kasım’da yapılacak merkezi ortak sınavlara 1 milyon 190 bin 826 öğrenci katılıyor.

İLK GÜN OTURUMLARI SONA ERDİ

İstanbul’da, Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Temel  Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi çerçevesinde, ortaokul 8’inci sınıf  öğrencilerine yönelik birinci dönem ortak sınavlarının ilk gün oturumu  gerçekleştirildi.

Sınava giren öğrenciler ve  aileleri, sabahın erken saatlerinde okul bahçesinde toplandı. Sınav öncesi  heyecanlı oldukları gözlenen öğrencileri aileleri sakinleştirmeye çalıştı.  Öğrencilerin sınav salonlarında kendilerine ayrılan yerlere oturmasının ardından  veliler de okul bahçesinde çocukları için dua etti.

Bugün gerçekleştirilen birinci oturumda, öğrenciler Türkçe, matematik,  din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinden sınava girerken, yarınki ikinci  oturumda ise fen ve teknoloji, TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil  derslerinden sınava girecekler.

TEOG soru yorumları 12.00’da tamamlanan sınavın ardından öğrenciler tarafından merak edildi. Sınavda takıldıkları ya da kendilerini zorlayan soruların cevabını ve bu konuda diğer adayların görüşlerini öğrenmek isteyen öğrenciler, TEOG soru yorumlarını araştırdı. Bazı öğrenciler Türkçe sorularının zorluğu konusunda yakındı, bazıları ise Matematik’in kolaylığına anlam veremedi. İşte Türkçe, Matematik ve Din Kültürü sınavlarına gelen öğrenci yorumları ve sınavlar hakkında detaylı bilgiler

TEOG soru yorumları gelmeye devam ediyor. Sınavın ilk oturumunun tamamlanmasının ardından binlerce öğrenci sorular hakkında yorumlar yapmaya başladı. TEOG sınavını Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi olmak üzere üç oturumda tamamlayan öğrenciler, bazı sorularda ikilemde kaldırken Matematik sorularının basit olduğu vurgulandı. İşte öğrencilerden gelen TEOG sınavı soru yorumları

TEOG sınavı sosyal medya üzerinden yankı bulmaya başladı. İlk oturumu 09.00’da başlayan TEOG’da, son sınavın tamamlanmasının ardından öğrenciler önce arkadaşlarının sonra da sosyal medya üzerinden diğer öğrencilerin yorumlarını öğrenmek istedi. İşte öğrenciler tarafından Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavlarıyla ilgili soru yorumları

2016 TEOG İLK DÖNEM SINAVI YORUMLARI

İyi bir lisede eğitim almak için yıl boyunca çalışıp büyük bir emek harcayan öğrenciler, TEOG ilk dönem sınavlarını tamamlıyor. Sınavın bitmesiyle birlikte arkadaşlarıyla kontak kuran öğrenciler, sosyal medya üzerinden de TEOG sınav yorumlarını araştırmaya başladı. İşte öğrencilerin sınav hakkındaki görüşleri.

TEOG SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Geçtiğimiz yıl 25-26 kasım tarihleri arasında yapılan TEOG sınavı, sınavın üzerinden bir buçuk ay geçmesi ya da diğer bir tabirle okulların kapanmasına bir hafta kala, 15 Ocak Cuma günü açıklanmıştı.

Bu yıl 23-24 Kasım tarihlerinde yapılan sınavın ardından sonuçların 13 Ocak Cuma günü, okulların kapanmasına bir hafta kala açıklanması bekleniyor.

Hem öğrencilerin hem de velilerin büyük bir merakla beklediği bu soruya yanıt, MEB’in resmi sitesinden geliyor. “MEB bilgilendirme” bölümüne bakıldığında geçen seneki TEOG soru ve cevaplarının 1. ve 2. oturumdaki tüm sınavlar bittikten sonra yayınlandığı göze çarpıyor. MEB, resmi internet sitesi üzerinden yayınlandığı soru ve cevaplarla öğrencilerin performanslarını değerlendirebilmesine olanak tanıyor. 2015’te TEOG soru ve cevapları ikinci oturum sonrası açıklanmış olması nedeniyle bu seneki soru ve cevapların da TEOG 2. oturum sonrasında yayımlanması bekleniyor. MEB’in online sistemi sayesinde öğrenciler, soru kitapçıkları ve cevap anahtarları ile doğru ve yanlışlarını tespit edip sınavlarının nasıl geçtiğini kontrol edebilecekler.

970 merkez, 16 bin 235 okul, 93 bin 342 salon, yurt dışında ise 7 ülkede, 14 merkez, 21 okul ve 72 salonda yapılan sınavlarda toplam 60 soru soruldu. Öğrencilere her oturumda bu 20 soru için 40’ar dakika süre verilecek. Her ders için dört seçenekli çoktan seçmeli testlerden oluşan 20 soruluk A, B, C, D kitapçıkları kullanılıyor. Her bir ders yazılısının süresi 40 dakika. Öğrenciler, olağanüstü haller ve özel durumlar dışında kendi okullarında belirlenen sınıflarda sınava girdi.

İKİNCİ SINAV OTURUMLARI VE DERSLER SIRALANDIRMASI

24 Kasım’da ortak sınavlarda ikinci oturum uygulaması şu şekilde olacak: İlk sınav olan 20 soruluk Fen Bilimleri, 09:00’da başlayacak ve 40 dakika sürecek. Fen Bilimlerinden sonra ikinci sınav 20 soruluk T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük. Saat 10:10’da başlayacak ve 40 dakika sürecek. TEOG 1. dönem sınavının sonuncusu olan 20 soruluk Yabancı Dil ise 11:20’de başlayacak ve 40 dakika sürecek.

SINAVA GİRME ŞARTLARI

Ortaokul Öğrencilerinin Sınavlara Girme Şartları 2016–2017 öğretim yılında örgün ortaokulların 8’inci sınıfında öğrenim görüyor olmak. Açık Öğretim Ortaokulu Öğrencilerinin Sınavlara Girme Şartları Örgün ortaöğretim kurumuna kayıt olma şartını taşımak ve açık öğretim ortaokulunun 8’inci sınıfında öğrenimine devam ediyor olmak. Yurt dışında Bakanlığımıza Bağlı Okullarda Öğrenim Gören Öğrencilerin Sınavlara Girme Şartları 2016–2017 öğretim yılında yurt dışında Bakanlığımıza bağlı okulların 8’inci sınıfında öğrenim görüyor olmak.

Yurt dışında ve KKTC’de Bakanlığımıza Bağlı Olmayan Okullarda Öğrenim Gören Öğrencilerin Sınavlara Girme Şartları Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği/ Konsoloslukları aracılığıyla, 5/3/2004 tarihli ve 25393 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan “MEB Denklik Yönetmeliği” esas alınarak öğrenim belgesi kontrol edilen öğrencilerden, Türkiye’deki 8’inci sınıf seviyesine denk sınıfta öğrenim görüyor olmak.

Hakkında onur

İlginizi Çekebilir

Engelli Öğretmen Atama Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’nın resmi sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre, 2018 yılında kendi bünyesinde istihdam …

Bir Cevap Yazın

Close