Anasayfa / TEOG / TEOG İçin En İyi Yayınlar

TEOG İçin En İyi Yayınlar

TEOG İçin En İyi Yayınlar

TEOG ÖRNEK DERS ÇALIŞMA PROGRAMI

8. Sınıf TEOG Öğrencileri İçin Ders Çalışma Programı

TEOG sınavları öğrenciler ve velileri için hayatın dönüm noktalarından biri haline geldi. Bütün öğrenciler hayallerindeki liseye girmek için yoğun tempolu bir çalışma içinde. Öğrencilerden en çok talep edilen yardım isteği. kaynak önerileri konusunda. Çok fazla yayın evi, deneme sınavı ve internet kitapçısı mevcut. Öğrenciler ise kendilerini amaçlarına götürecek yayınları tespit etme, hedefi 12.den vurma telaşında. Aslında insanların hangi yayın evi diye soru sorarlarken öğrenmek istedikleri gerçek; “Hangi yayın evi TEOG sorularını tahmin etmeyi başarıyor”. Sonuç itibari ile sorulacak soruların konuları belli ve çoğu yayınevi de mutlaka uzman öğretmenler ile çalışıyor. Ancak soruyu tahmin etmek yada benzer soru hazırlamak her yayın evine kısmet olmuyor. Sizler için öncelikle öğrenciler ile yapılan röportajlar, sonrasında google trend sitesinde en çok aranan yayın evleri, sonuncu olarak da yine iyi bir kriter olarak popüler kitap evlerinin en çok satanlarını sizlere derlemeye çalıştım. Umarım faydası olmuştur. O zaman başlayalım TEOG için en iyi yayınlar hangileri:

 

TEOG Hazırlık İçin En İyi Diğer Kaynaklar

ÖĞRENCİLER İLE YAPTIĞIM RÖPORTAJLAR

FDD YAYINLARI: Sohbet ettiğimiz öğrencilerin çoğu, bu yayın evinin sorularının zorluk derecesinin yüksek olduğunu ve bu soru stiline alışan öğrenciye gerçek TEOG sınavının çok kolay geldiğini söyledi. Öğrenciler için soruların zor olması başlarda can sıkıcı bir durum olsa da gerçekten kaçılmaz. Yüksek puanlı bir okul istiyorsak kendimizi zorlamamız lazım.

OKYANUS YAYINLARI: Öğrencilerin bir kısmı bu yayın evinin TEOG sorularını doğru tahmin ettiğini söyledi bana. Her sene geçmiş test kitapları ile çıkmış soruları karşılaştırdıklarını ve benzerliklerin çok yüksek olduğunu da belirtildi. Soru tahmin etme iyi meziyet.

PALME YAYINLARI: Özellikle sohbet ettiğimiz öğretmenlerin gözde yayın evi. Soruların kaliteli olduğunu söylüyorlar. Çoğu matematikçi öğrencilere çözdürdüğü soruları bu yayın evinin kitaplarından aldığını belirtti.

ANAFEN YAYINLARI: Bu yayın evi de öğrenci ve öğretmenler tarafından kaliteli yayınlar çıkarması ile övüldü. Sorularda az yanlış çıktığını ve cevap anahtarlarında da yanlışlıkların daha az olduğunu söylediler.

TEOG SÖMESTRİ TATİLİ ÇALIŞMA PLANI

GOOGLE TREND DE POPÜLER YAYIN EVİ ARAMALARI

  • SÖZÜN ÖZÜ YAYINLARI
  • ALTIN KARMA YAYINLARI
  • KAREKÖK YAYINLARI
  • OKYANUS YAYINLARI
  • FDD
  • PİSAGOR YAYINLARI

İNTERNET KİTAPÇILARINDA EN ÇOK SATILAN TEOG HAZIRLIK KİTAPLARI

Bu kriterinde önemli olduğunu düşündüğüm için yazıya ekledim. Sonuçta en çok satılan yayınlar genelde en çok beğenilenler oluyor.

ELEMENT YAYINLARININ yaprak test çok satıyor.

FDD yayınlarının paragraf soru bankası çok satıyor.

ARI yayınlarının İngilizce konu anlatımlı test kitabı çok satıyor.

GENEL ÇOK SATANLARA BAKAR İSEK:

Çok satan listesi:

TONGUÇ Akademi yayınları. Matematik özellikle.

FDD

Karekök

Arı

Palme

Element

Editör yayınları

  Okul Kitapları Birinci Sırada

Evet, arkadaşlar yanlış duymadınız. TEOG sınavlarından yüksek puan almanın en güzel yolu, okulda görülen ders kitaplarının çok iyi incelenmesi, tüm etkinliklerin doğru çözülmesidir. Bildiğiniz gibi TEOG merkezi sınavlarının temel amacı, öğrencileri okulda gördüğü dersler ve konularla ölçmek ve seçmektir. Sınavda çıkan soruların tamamı, dönem veya ders yılı boyunca işlenen konulardan gelmektedir.

Örneğin MEB, ‘’Ben bu konudan soracağım.’’ Diyorsa, sınavda o konunun dışına çıkmamaktadır. Konu dışına çıkmadığı gibi, sınavda sorduğu sorular da, okulda işlenen konularla paralel olmaktadır. E madem sorular kitaptaki etkinliklerle paralel, demek ki sizin de en çok çalışmanız gereken yerler, bizzat okulda gördüğünüz kitaplardır. Bunun için şu hususlara dikkat etmeniz çok önemlidir.

EBA da yayınlanan kazanım değerlendirme testlerini de çözmeyi unutmayın. Sonuçta kazanım testlerini hazırlayan ekip ile TEOG sorularını hazırlayan ekibin ortak yönleri mutlaka vardır.

-Ders kitaplarınızdaki, özellikle öğrenci çalışma kitabınızdaki tüm etkinlikleri çözün. Çözemediklerinizi gerekirse öğretmeninize sormaktan çekinmeyin.

-Her ünite sonlarında yer alan Değerlendirme Çalışmaları’na muhakkak dikkat edin. TEOG sınavlarında sorulan sorular, çalışma kitabındaki sorulara çok benzemektedir.

ÖNEMLİ NOT: BU BİLGİLER SADECE ÖĞRENCİLERE ÇALIŞMALARINDA FAYDA SAĞLAMASI AMACIYLA ANONİM OLARAK HAZIRLANMIŞTIR. BAŞAKA BİR AMACI YOKTUR.

Hakkında onur

İlginizi Çekebilir

Sınavla Öğrenci Alan Okul Pansiyon Listesi

İl İlçe Okulun Adı Genel Müdürlük Okulun Türü Öğretim Şekli Pansiyon Durumu Yerleştirme Şekli Derslik …

Bir Cevap Yazın

Close