Anasayfa / Uncategorized / MEB 2018 YKS (TYT-AYT) 1.Deneme Sınavları Yayınlandı

MEB 2018 YKS (TYT-AYT) 1.Deneme Sınavları Yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2018 YKS (TYT-AYT-YDT) Deneme Sınavlarının birincisini (1.Değerlendirme sınavı) mezunlar için yayınladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ilk kez 2018 yılında üç oturum halinde yapılacak olan YKS deneme sınavlarını yayınladı.

2018 YKS 1.oturum (TYT), 2.oturum (AYT) ve 3.oturum (YDT) deneme sınavları ÖSYM’nin yayınlamış olduğu örnek sorulara bağlı kalınarak hazırlanmış.

Bu nedenle 2018 TYT-AYT ve YDT sınavlarına girecek öğrencilerin bu deneme sınavını mutlaka kendilerine uygulamalarını öneriyoruz.

ÖSYM 2018 TYT için örnek sorular yayınladıktan sonra değişik yayın evleri ve milli eğitim müdürlükleri deneme sınavları yayınladılar.Ancak neredeyse hiç biri MEB’in yayınladığı bu deneme kadar örnek sorulara yakın tarzda değil.Bunun için bu deneme sınavlarını sınava girecek her öğrenci önemsemeli.Öğretmenler öğrencilere tavsiye etmeli.

Denemelerin sorularını ve cevaplarını PDF olarak aşağıdaki ilgili bölümden indirebilirsiniz.

2018 TYT (Temel Yeterlilik Testi) 1.Deneme Sınavı Kitapçığındaki Açıklamalar:

Soru sayısı:120, Sınav Süresi:135 dk

-Üniversiteye geçiş için uygulanacak olan sınavda önlisans programları veya merkezi yerleştirme ile öğrenci alan lisans programlarından herhangi birini tercih etmek isteyen adaylar Temel Yeterlilik Testine girmelidirler. Ayrıca tüm adaylar TYT içeriğinde bulunan testlerin tamamından sorumludurlar. YKS SAY, YKS SÖZ, YKS EA ve YKS DİL puan türlerinden her biri için TYT testinin ağırlığı % 40’tır.

-Bu testte ortak müfredata bağlı kalınarak oluşturulmuş 4 bölüm bulunmaktadır.
✓ Türkçe Testi: 40 Türkçe sorusu bulunmaktadır.
✓ Sosyal Bilimler Testi: 5 Tarih, 5 Coğrafya, 5 Felsefe Grubu, 5 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden muaf olanlar için 5 Felsefe) sorusu bulunmaktadır.
✓ Temel Matematik Testi: 40 Matematik sorusu bulunmaktadır.
✓ Fen Bilimleri Testi: 7 Fizik, 7 Kimya, 6 Biyoloji sorusu bulunmaktadır.

ayt deneme

tyt deneme

ayt cevap anahtarı

tyt cevap anahtarı 

Hakkında onur

İlginizi Çekebilir

2017 BİTLİS LİSE TABAN PUANLARI

Tercih Kodu İL İlçe Okul Adı Okul Türü Öğretim Süresi Öğretim Şekli Pansiyon Durumu Yabancı …

Bir Cevap Yazın

Close