Anasayfa / Üniversiteler Hakkında Bilgi / 2018 Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı başvuru şartları

2018 Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı başvuru şartları

Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarının öğrenci alım faaliyetlerine yönelik yeni bir düzenleme yapıldı. ÖSYM ile Milli Savunma Bakanlığımız arasında bir protokol imzalanana protokolle Harp Okullarında ve Astsubay Meslek Yüksekokullarında eğitim ve öğretime zamanında başlayabilmek amacıyla 18 Mart 2018 tarihinde, 81 il merkezinde

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı yapılacak. İşte Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı ile ilgili Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’nin açıklaması. Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, askeri öğrenci aday belirleme sınavları ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Sınavla ilgili başvurular yarın başlıyor, sınav tarihi ise 18 Mart. Bakan Canikli, ayrıca 2018 yılında TSK’nın dış kaynaktan acil ihtiyaç için 9 bin 753 subay alacağını duyurdu.

ÖSYM ile Milli Savunma Bakanlığımız arasında bir protokol imzalanana protokolle Harp Okullarında ve Astsubay Meslek Yüksekokullarında eğitim ve öğretime zamanında başlayabilmek amacıyla 18 Mart 2018 tarihinde, 81 il merkezinde Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı yapılacak. İşte Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı ile ilgili Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’nin açıklaması.

Bakan Canikli’den TSK’ya personel alımı açıklaması: Dış kaynaktan acil ihtiyacımızı karşılamak amacıyla 2018 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığımız için 2 bin 427 subay, 2 bin 657 astsubay, Deniz Kuvvetleri Komutanlığımız için 693 subay, 836 astsubay, Hava Kuvvetleri Komutanlığımız için 341 subay, bin 899 astsubay, Özel Kuvvetler Komutanlığımız için ise 300 subay, 600 astsubay olmak üzere toplam 3 bin 761 subay ve 5 bin 992 astsubayımızın yetiştirilmesi planlanmaktadır.

2018 MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı ne zaman, sınav başvuruları ne zaman başlayacak, Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı 18 Mart 2018 tarihinde yapılacak. Sınav 18 Mart 2018 Pazar günü uygulanacaktır.

Sınav saati ve süresi kılavuz yayınlandıktan sonra sitemize eklenecektir.2018 Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı Giriş Belgeleri ne zaman yayınlanacakSınav giriş belgelerinin sınavdan 10 günde önce ais.osym.gov.tr adresinden alabilirsiniz.

2018 MSÜ Başvuruları ne zaman başlayacak

2018 yılı Milli Savuma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavının başvuruları 9 Ocak Salı günü başlayacak ve 15 Şubat 2018 günü sona erecektir. Sınava 12. sınıf öğrencileri başvuru yapacaktır. Başvuru kılavuzunun bugün yayınlanmasını bekliyoruz.

 

“120 çoktan seçmeli soru sorulacak”

Canikli, ikinci seçim aşamalarında başarılı olan ve olumlu sağlık raporu alan adayların, fiziki yeterlilik testleri ve mülakattan aldıkları puanlar ile üniversite sınavı puanları dikkate alınarak, aday değerlendirme puanının tespit edileceğini ve buna göre asil ve yedek listelerin belirleneceğini söyledi.

İkinci aşama sınav sistemine çağrılacakları belirlemek amacıyla ÖSYM tarafından 18 Mart’ta yapılacak sınavın, temel yeterlilik testi ağırlığında olacağını, Türkçe, temel matematik, sosyal bilgiler ve fen bilgisi konularında toplam 120 çoktan seçmeli soru sorulacağını belirten Canikli, eğitim ve öğretime süresinde başlayabilmek için böyle bir düzenleme yaptıklarını kaydetti.

Sınav başvuralarının yarından başlayarak, 15 Şubat’a kadar devam edeceğini bildiren Canikli, sınav başvurularının ÖSYM tarafından alınacağını ifade etti. Canikli, “Biz, Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Savunma Üniversitesi olarak gençlerimize sesleniyoruz. Onları bu şerefli ordunun bir mensubu olmaya, geleceğin komutanı olmaya çağırıyoruz. Gelin bu şerefli ordunun sizler de bir mensubu olmak için başvurunuzu yapın. Kapımız bütün gençlerimize açık. Gelin, tarihi şanlı zaferlerle dolu, dünyanın en güçlü ordularından biri olan TSK’da subay ve astsubay olarak sizler de yerinizi alın.” diye konuştu.

2018 MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı Ne Zaman Yapılacak

Sınav 18 Mart 2018 Pazar günü uygulanacaktır. Sınav saati ve süresi kılavuz yayınlandıktan sonra sitemize eklenecektir.2018 Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı Giriş Belgeleri ne zaman yayınlanacakSınav giriş belgelerinin sınavdan 10 günde önce ais.osym.gov.tr adresinden alabilirsiniz.

2018 Askeri Öğrenci Alım Sınav Soru ve Cevapları 

18 Mart 2018 Pazar günü uygulanacak sınavın sorularının sınavdan sonraki hafta içi açıklanmasını bekliyoruz.2018 Askeri Öğrenci Alım Sonuçları ne zaman açıklanacak

ÖSYM bir çok sınavın sonuçlarının açıklanma tarihini açıklamamsına rağmen Askeri Öğrenci Alım Sınavının sonuçlarını ne zaman açıklayacağı konusunda tarih açıklaması yapmamıştır. Tarih açıklanınca sitemize eklenecektir.

Hakkında onur

İlginizi Çekebilir

TYT puanıyla öğrenci alan lisans programları ne olacak?

ÖSYM Başkanı Prof. Mahmut Özer, TYT puan hesaplamasında her testin soru sayısı ile orantılı ağırlığı …

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close