Anasayfa / Ders Çalışma Planları / 12. Sınıf Klasik Çalışma Programı

12. Sınıf Klasik Çalışma Programı

Elimden geldiği kadar her çeşit ders çalışma programını sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.Genelde öğrencilerime ders – konu adı ağırlıklı ve haftalık çözülecek test sayısına göre program hazırlıyorum. Ama bazı öğrencilerimiz aşağıda paylaşacağım gibi daha klasik ve günlük hayatı düzenlemeye göre program isteye biliyorlar. Bu yüzden dolayı size klasik tarzda hazırlanmış bir program daha sunuyorum. Program hakkında detaylar aşağıda maddeler halinde yazıldı. Farklı programlara ulaşmak için ders çalışma programları linkine tıklaya bilirsiniz.İyi çalışmalar. Görüş ve önerilerinizi bekliyoruz. 

* Çalışma ortamınızın sizin veriminizi yükseltecek bir biçimde düzenlenmiş olması o çalışmadan daha fazla doyum almanızı sağlayacaktır.

* Çalışmanızı mutlaka çalışma odanızda eğer çalışma odanız yoksa sürekli çalıştığınız çalışma köşenizde yapmalısınız.

* Çalışmanızı mutlak çalışma masanızda sandalye de oturarak yapmalısınız.

* Masanızın düzenli olmasına özen göstermelisiniz. Masanızın üzerinde sadece çalıştığınız derse ait materyal bulunmalı, gereksiz şeyler kaldırılmalı.

* Odanız temiz, havadar olmalı, sık sık havalandırılmalı ve düzenli olmalıdır. Dersler için aradığınız materyalleri kolaylıkla bulabileceğiniz şekilde düzenlenmeli.

* Çalışma odanızda ders çalışırken dikkatinizi dağıtabilecek posterler, afişler, müzik, resim vb. dikkat dağıtıcı işitsel ve görsel uyarıcılar bulunmamalı.

* Odanız mümkün olduğunca sade ve düzenli olmalı.

* Çalışma odanız yeterince sıcak ve soğuk olmalı, iyi aydınlatılmalı, ışık gözlerinizi yormamalı.

* Çalışmanızdan yeterince verim alabilmek için dengeli ve düzenli beslenmeli, özellikle sabah kahvaltınızı düzenli ve yeterli olacak şekilde yapmalısınız.

* Sınavlara yaklaştığınız dönemde zayıflama rejimine girmeyi kesinlikle düşünmemelisiniz.

* Uykunuzun düzenine dikkat etmeli (6-8 saat) uykunuzu almalısınız.

UzmanPDR_12_sınıf_çalışma_programı indirmek için TIKLAYINIZ

Hakkında onur

İlginizi Çekebilir

AYT (Alan Yeterlilik Sınavı) Sayısal Çalışma Programı

AYT’de adaylara, Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1, Sosyal Bilimler-2, Matematik ile Fen Bilimleri testlerinden oluşan …

Bir Cevap Yazın

Close