Anasayfa / TYT-YKS / HUKUK KAZANMAK İÇİN KAÇ NET YAPMAK LAZIM

HUKUK KAZANMAK İÇİN KAÇ NET YAPMAK LAZIM

HUKUK kazanmak için ne yapmalıyım sorusu üniversite sınavlarına hazırlanan çoğu öğrencinin kafasını kurcalar. Ancak HUKUK fakültesi kontenjanlarını göz önünde bulundurduğumuzda bunu başarabilen öğrenci sayısı oldukça azdır. Bu yazıda HUKUK fakültesini kazanmış biri olarak yazmak istediklerimi sizinle paylaşacağım.

HUKUK fakültesini kazanmak için öncelikle temel birikiminizin olması size fayda sağlayacaktır. Eğer liseye yeni başlamış bir öğrenciyseniz özellikle sayısal derslerinizi aksatmamanızı ve iyi öğrenmeniz üniversiteye hazırlıkta aşırı faydalı olacaktır.

HUKUK fakültesi’nde okumayı istemek bir tercih değildir, kişilerin bilinçli olarak yaptıkları bir seçimdir. Yüksek puan aldım, sıralama olarak tıp fakültesine girebiliyorum gibi düşüncelerden hareketle HUKUK Fakültesi’ni tercih etmeK doğru değildir.

Herhangi bir üniversitenin HUKUK fakültesinde okumak: Kaliteli bir gelecek, standartları yüksek bir hayat ve toplumsal saygınlık kazandırması açısından okumayı cazip hale getiren unsurlar olarak ön plana çıksa da   HUKUK fakültesinde okumanın tercih olmasından öte, bilinçli olarak seçim sonucu okunması gereken bir bölüm olduğunu düşünüyoruz. HUKUK fakültesi’nde okumak isteyen bir bireyin farkında olması gereken en önemli şey: İnsanlara sağlıklı bir yaşamın devamını sağlayan çok değerli ellere sahip olduğunun bilincidir.

Bütün bu nedenlerden dolayı, HUKUK fakültesi sadece statü, yüksek maaş ve daha komformist bir yaşam için tercih edilebilecek bir alan değildir. HUKUK tercihi yapacak olanların, insan hayatını daha uzun süre sağlıklı kılmak için ne yapabilirim? Sorusuna cevap vererek bilinçli seçim sonucu bu fakülteye girmeleri gerektiğini düşünüyoruz.

Eğer üniversiteye bu sene hazırlanıyorsanız çalışmalarınızı aksatmamanız gerekmektedir. HUKUK fakültesi 2 3 aylık çalışmayla kazanılacak bir bölüm değildir. Almanız gereken puan fazla olduğundan dolayı herhangi bir dersi eleyemezsiniz. Gelin HUKUK fakültesi kazanmak için hangi derslere ne kadar ağırlık vermeniz gerektiğine birlikte bakalım.

Bu veriler 2016 YGS-LYS’ında yerleşen öğrencilerin yapmış olduğu ortalama netlerdir.YÖK YGS-LYS Net Sihirbazı,YGS-LYS Net Sihirbazı

Tıp Fakültesi Programlarının Ortalama Netleri ise şöyle;

HUKUK FAKÜLTESİ KAZANMAK İÇİN KAÇ NET YAPMAK GEREKTİĞİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLA

Hakkında onur

İlginizi Çekebilir

Çocuk Gelişimi İçin Kaç Net Yapmalıyım?

2018 yılında üniversite adaylarını yeni bir sınav sistemi bekliyor. Sınav yeni olunca , eski sistemin …

Bir Cevap Yazın

Close