YGS 2016 Başvuru Tarihi Ne Zaman Bitiyor Saat Kaçta? YGS 2016 Kayıt Başvuru Ücreti

2016 ÖSYS Başvuru Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

2016 ÖSYS Başvuru İşlemlerini Yapmak için Tıklayınız

Yükseköğretime geçerek akademik eğitim almak isteyen öğrenciler sınava başvurmak için bekliyor. YGS Sınavının ayrıntıları ve detayları burada. Sınava başvurmak için bekleyen öğrenciler için zaman yaklaşıyor. YGS Sınavı 2016 başvuru tarihi ne zaman son başvuru ne zaman? Yaklaşık 3 milyon öğrenci bu sınava girecek. YGS ve sınavsız geçiş başvuruları ne zaman sona erecek? 2016 ÖSYS başvuru süresi uzatılacak mı?

Yükseköğretime geçiş sınavı ne zaman yapılacak. 2016 YGS için başvurular başladı mı? Başvuru için ne kadar ücret ödenecek. YGS sınavı ne zaman yapılacak. Başvurular ne zaman başlıyor. İşte YGS hakkındaki ayrıntılar ve 2016 başvuru tarihleri.

YGS LYS 2016 başvuru tarihleri belli oldu YGS LYS ne zaman yapılacak?

Buna göre, 13 Mart'ta yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na başvurular 6 Ocak'ta başlayıp 20 Ocak 2016'da sona erecektir.6-20 Ocak 2016 tarihinde başvurularını yapan adaylar saat 23:59'a kadar T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile internet adresinden, eğitim bilgileri dışında diğer başvuru bilgilerinde güncelleme yapabileceklerdir. Eğitim bilgilerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar ise ekteki "2016-ÖSYS EĞİTİM BİLGİLERİ DEĞİŞİKLİĞİ DİLEKÇE ÖRNEĞİ" ile direk ÖSYM'ye yapılmalıdır.

Başvuru işlemini bir başvuru merkezinde yapacak adayların son gün yoğunluk olabileceğini göz önünde bulundurmaları uyarısına yer verilen açıklamada,13 Mart 2016'da yapılacak YGS için başvuru kayıt bilgilerine bağlı diğer hazırlık çalışmalarının hemen başlaması zorunlu olduğundan 2016-ÖSYS başvuru süresinin uzatılmayacağı uyarısı yapıldı.

Adaylar 2016-ÖSYS Kılavuzu ile aday başvuru formuna ÖSYM'nin internet adresinden ulaşabilecek. Kılavuz satışı yapılmayacak. Adaylar sınav başvurularını 3 TL karşılığında yapacak. Bir ortaöğretim kurumundan henüz mezun olmamış adaylarla mezun durumdaki adaylardan önceki yıllarda ÖSYS'ye başvurusu olan ve kayıtlarda geçerli bir fotoğrafı bulunan adaylar, başvurularını internet üzerinden ya da okullardan yapabilir.

MEZUN ADAYLAR BAŞVURULARINI ÖSYM SINAV KOORDİNATÖRLÜKLERİNDEN YAPACAK

Sınava meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarına sınavsız geçiş hakkı olan adaylar hariç, ÖSYM tarafından merkezî yerleştirme yapılan programlar ile özel yetenek sınavı ile öğrenci alan programlara girmek isteyen tüm adayların girmeleri zorunlu olacak. Mezun durumda olan adaylardan ilk defa ÖSYS'ye başvuru yapacak olanlar başvurularını, sadece ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden yapacaklar. Bu adayların eğitim bilgileri, yanlarında bulunduracakları diploma veya mezuniyet belgelerine uygun olarak başvuru görevlisi tarafından sisteme kaydedilecek ve ilgili diploma/mezuniyet belgesinin onaylı bir örneği bu görevli tarafından alınacak.

YGS 2016 Kayıt Başvuru ve Sınav Ücreti Ne Kadar?

13 Mart 2015’te yapılacak YGS sınav ücreti henüz açıklanmadı ancak geçen yıl, 50 TL olarak belirlenmişti. Sınavsız Geçiş başvuru ücreti ise 15 TL olarak belirlenmişti.

Girmek istediğiniz LYS Sınav Ücretleri her bir LYS için 30,00 TL
Sınavsız Geçiş Başvuru Ücreti 15,00 TL
Başvuru Hizmeti Ücreti 3,00 TL
ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden Şifre Edinme Ücreti 5,00 TL
ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden Fotoğraf Güncelleme Ücreti 10,00 TL

Adaylar 2016-ÖSYS Kılavuzu ile aday başvuru formuna ÖSYM'nin(http://www.osym.gov.tr) internet adresinden ulaşabilecek. Kılavuz satışı yapılmayacak. Adaylar sınav başvurularını 3 TL karşılığında yapacak. Bir ortaöğretim kurumundan henüz mezun olmamış adaylarla mezun durumdaki adaylardan önceki yıllarda ÖSYS'ye başvurusu olan ve kayıtlarda geçerli bir fotoğrafı bulunan adaylar, başvurularını bireysel olarak internet aracılığıyla veya diledikleri bir başvuru merkezi aracılığıyla yapacaklar.

BAŞVURUNUN TAMAMLANMASI İÇİN "BAŞVURU İŞLEMİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI" AÇIKLAMASININ GÖRÜLMESİ GEREKECEK

Başvuru formunda "YGS'ye girmek istiyorum" seçeneğini işaretleyenler 40 TL'yi, "Sınavsız geçiş hakkım var, YGS'ye girmek istemiyorum, sadece sınavsız geçişe başvurmak istiyorum" seçeneğini işaretleyenler ise 10 TL'yi kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine yatıracaklar. Başvurunun tamamlanması için "Başvuru işlemi başarıyla tamamlandı" açıklamasının mutlaka görülmesi ve aday başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünün, yazıcıdan alınarak başvurunun diğer aşamalarında gerekebileceğinden özenle saklanması gerekecek. Yurt dışında bulunan adaylardan sınav ücretini döviz olarak bankaya yatıranlar, bireysel başvuru hakları olsa bile, İnternet aracılığıyla bireysel başvuru yapamayacaklar.

Adayların ÖSYS başvurularının alınması ile ilgili çalışmalar tamamlanmıştır. Başvuru esnasında adayların herhangi bir sorunla karşılaşmamaları için başvuru sistemi, başvuru merkezlerine test amaçlı açılmış, başvuru merkezleri sistem üzerindeki kontrol işlemlerini yapmışlardır. Adayların, başvuru merkezlerinde oluşabilecek yoğunluğu dikkate alarak, başvuru işlemlerini başvuru süresinin son günlerine bırakmamaları önemle hatırlatılır.

2016 YGS Başvuru tarihleri OSYM ' nin takviminde belirtildi. 2016 YGS Sınavına az bir zaman kaldı. YGS Başvuru tarihleri için sınava girecekler çok merak ediyor. 2016 yılı YGS başvuruları OSYM ' den gelecek duyuru sonrasında sınava girecekler ais.osym.gov.tr adresinden başvuruarını yapacak. Daha sonra ygs sınavı için çalışmalarını hızlandıracak. 2016 YGS Banka ücreti konusunda henüz bir resmi açıklama yok. Tüm gelişmeler osym.gov.tr ' den gelecek haber ile belli olacaktır.

2016 OSYM Sınav takviminde 2016 YGS sınavı 13 mart 2016 günü yapılacaktır. Sınav başvuru tarihi ise 6-20 Ocak 2016 tarihleri arasında OSYM Başkanlığı resmi internet sitesinden başvurular yapılacak. 2016 YGS başvuruları ais.osym.gov.tr adresinden kişisel olarak yapılacaktır. Önceki senelerdede genellikle hep YGS başvuruları ocak ayında yapıldı.

ÖSYM, gelecek yıl yapılacak sınavlara ilişkin başvuru tarihlerini açıkladı. Buna göre, 13 Mart'ta yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na başvurular 6-20 Ocak 2016'da'da alınacak.

Bir Cevap Yazın