Ygs Matematik Dersine Verimli Çalışın

Sayısal ve eşit ağırlık öğrencileri için en önemli derslerden birisi olan Ygs matematik dersi, sözel ve dil öğrencilerinden, iyi üniversitelerde eğitim almak isteyenler için de önemli bir derstir. Ygs matematik dersine, doğru yöntemler ile çalışırsanız, başarıya ulaşmanız hiç de zor olmayacaktır.
İlk olarak bilmeniz gereken, ezberci bir yaklaşım ile bu derste başarılı olmanız mümkün olmayacaktır. Bunun için; sorularım çözüm mantıklarını öğrenmeye özen gösterin. Ygs matematik dersinde konu anlatımı çalışırken; konunun önemli tanımlarını ve tüm formüllerini bir A4 kâğıdına not olarak çalışın. Hazırlamış olduğunuz notları düzenli bir şekilde saklayarak, tekrar etmek için kullanın. Bunun yanı sıra, çalışma masanızın duvarına, renkli kâğıtlara yazmış olduğunuz formülleri yapıştırın. Konuyu ne kadar iyi öğrenmiş olursanız olun, haftada 1 gün tekrar yaparak, konuları unutmanızı önleyin.

ygs-matematik
Ygs matematik dersine soru çözerken, yapamadığınız sorular üzerinde uğraşın. Kimi zaman doğru çözüme ulaşamasanız bile, doğru çözümü öğrendiğinizde, çözümün aklınızda kalmasını kolaylaştıracaktır. Çözemediğiniz hiçbir soruyu, öylece bırakıp geçmeyin. Belki de öğrenmeden geçmiş olduğunuz soruya benzer bir soru sınavda çıkacak ve siz sırf çözümünü öğrenmediğiniz için; soruyu doğru cevaplayamayacaksınız. Bunun yanı sıra, çözemediğiniz ve çözümünü öğrendiğiniz sorular için; bir soru defteri hazırlayın. Çözemediğiniz soruları bu deftere yapıştırın ya da yazın, altına da çözümlerini ekleyin. Sizin için piyasadaki tüm kaynaklardan daha iyi bir kaynak olacaktır.

Bir Cevap Yazın